Geleceğin ulaşım aracı HYPERLOOP


hyperloop gelecegin ulasim araci


İnsanoğlu geleceğin ulaşım araçlarını tasvir ederken yüzünü hep gökyüzüne çevirmiştir. Hayallerimizi hep o jetgillerde gördüğümüz mütevazi jetler süsler, bu birazda en hızlı ulaşım aracı olarak uçakları görmemiz ve kara ulaşımındaki trafik çilesinden bıkkınlığımızdan kaynaklanıyor.

Bizler ışınlanmaydı, mini jetlerdi, beş şeritli yollardı derken sessiz sedasız çağımızı sarsacak bir ulaşım aracı deneme sürüşlerini yapıyor. Aslında görüntü itibariyle hiç yabancı olmadığımız bir ulaşım aracının hızlı trenlerin sizi bir saatte 1000 km ileriye ışınlayan versiyonu: HYPERLOOP

 


Basitçe anlatmak istersek Hyperloop için demir yollarında olduğu gibi sabit bir güzergahta, kapsüller içerisinde ilerleyen süper hızlı tren sistemi diyebiliriz.
Saatte 1000 km gidebiliyor olması, hava ulaşımı gibi büyük alanlara ihtiyaç duymaması hyperloop için çok büyük avantaj sağlıyor. Hava taşımacılığının en kötü yanlarından biri yolculuktan daha fazla süreyi havalimanında geçiriyor olmamızdır fakat hyperloop ile metro kullanır gibi hızlıca yolculuğa başlamak ve gitmek istediğimiz şehrin onlarca kilometre dışarısında bir terminale değil şehrin en merkezi yerlerine ulaşmamız mümkün.
Gelecekte insanoğlunu ulaşıma daha az zaman ayırdığı, bireysel ulaşım araçlarını daha az kullandığı bir hayat bekliyor. Hyperloop ile dünya artık küçük bir köy diyebiliriz


Yorum Gönderme

0 Yorumlar