TENGRE


Neden TENGRE


Kelime anlamı olarak Tengre:

Tengre kelime anlamı olarak öz Türkçe Tanrı anlamına gelmektedir günümüzde daha çok Tengri olarak kullanılsa da ben daha az kullanılan şekliyle Tengre’yi tercih ediyorum.

Peki neden bu ismi seçtim:
Elbette kendime tanrısallık atfettiğim için seçmedim, Tengre kelimesi beni evveliyattan beridir cezbeder belki öz Türkçe oluşundan belki yarattığı hissiyattan dolayı olsa gerek. Pek tabii bu kelimeyi yaşatma isteğini de es geçmemeliyim.


Logonun özel bir anlamı var mı:
Tengre nedir Tengre ne demek

Gök Tanrıcılık bir Pagan inancıdır doğayı ve canlıları kutsar, belirli bir ibadet alanı yoktur doğanın parçası olan her yerde Tanrıya ulaşabilir. Logoda ellerini göğe açmış Tanrıya dilekte bulunan insanı temsil eder. Turkuaz renk doğa ve Türkleri, kırmızı renk tutku ve enerjiyi simgeler.Bakış açınızı değiştirin mottosu:

Toplumun değer yargılarına göre kanaat sahibi oluyor ve öyle yaşıyoruz, sorgulamıyoruz, çoğunluğun izinden gidiyoruz. Şunu unutuyoruz ki toplumda fark yaratmış kişilerin hepsi toplumdan sıyrılmış farklı bir bakış açısı getirmiş kişilerdir. İşte tam bu yüzden Tengre diyorum, artık iki bin yıldır konuşulmayanları konuşma zamanıdır belki de.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar